متین معارفی

متین معارفی

زندگی نامه متین معارفی

متین معارفی ملقب به متین دوحنجره متولد 1366/06/13 در کرج با اصلیت کرمانی است.
وی تحصیلات هنرستان خود را در هنرستان شهید کلهرکمالشهر کرج به اتمام رسانده و بلافاصله کار موسیقی اش را آغاز نمود.
متین در تمام دوران زندگی اش انسان بسیار احساساتی بوده و تمام اصول زندگی اش بر این پایه بناست. علارغم ضربات و شکست های روحی فروانی که به او وارد شده بود در رشته ای که دنبال میکرد تبهر فراوان نشان داده و از جلسات چهارم و پنچم کلاس گیتار، شروع به نوشتن شعر و ملودی کرد. اوایل متین یک هنجره داشت یعنی همان صدای نازکی که شما در کارهایش از او میشنوید. ولی با نکته سنجی استادش به نام هومن قاضی متوجه شد که میتواند بر روی صدای بمش کار کند تا صدای نازکش جذابیت بیشتری داشته باشد. با توجه به تفاوت فاحش صداهای متین معارفی، در حال حاضر او با عنوان متین دو حنجره شناخته می شود. کار هنری را از چند سال پیش از نوازندگی گیتار شروع کرده و در حال حاضر مشغول به ترانه سرایی و نوشتن ملودی می باشد.
از آلبوم های او می توان به طناب دار، سربداران، مشروب، روانشناس شوخ، پدر راک، حنجره سوم و گرگ، دلشوره و سرطان اشاره کرد.
به گفته متین معارفی، سبک هنری او راک شرقی می باشد.
اوایل کار او به خاطر سبک و نوع شعر، با استقبال مناسبی رو به رو نشد، بعدها با انتشار قطعاتی همچون به تو چه و مسافرا با تنظیم مهام مورد توجه مخاطبان قرار گرفته سپس آلبوم کامل خود را به بازار عرضه نمود.
با توجه به شایعاتی مبنی بر شیطان پرست بودن او، متین معارفی با انتشار قطعات یا ابولفضل در سال 90 و اعتراف در سال 92 به تمامی این شایعات پایان داد.
وی در سال 1392 برای بار دوم اقدام به کسب مجوز برای قطعه شب تنهایی خود کرد که متاسفانه موفق به اخذ مجوز نگردید.