امیر یگانه

امیر یگانه

زندگی نامه امیر یگانه

امیر یگانه در چهارم تیر ماه 1362 در یزد متولد شد. او چهارمین فرزند خانواده بود. موسیقی را از نوجوانی و همراه با ترانه‌سرایی شروع کرد. او با نواختن سازهایی هم‌چون پیانو، گیتار و سازدهنی آشنا است. امیر یگانه در زمینه سرودن ترانه و آهنگ‌ساری نیز فعال است.
آلبوم اول او به نام “بی تو تنهام” در سال اسفند ماه 1387 منتشر شد.این آلبوم شامل 8 ترک بود که تنظیم این آلبوم بر عهده سیروان خسروی از خوانندگان موسیقی پاپ ایران و ترانه‌سرایی اکثر قطعات بر عهده امیر یگانه بود، از آهنگ‌سازانن این آلبوم می‌توان به هنرمندانی چون بابک جهانبخش، شهاب رمضان اشاره کرد.
امیر یگانه پس از آلبوم “بی تو تنهام” تک‌آهنگ‌های “حس، باتو هستم، تو بدون اینو، رویا، بارون، چقدرخوبه، ببین” را منتشر کرد. قطعات «حس» و «من با تو هستم» از جمله آثار محبوب امیر یگانه به شمار می روند. تنظیم آهنگ “حس” باا زانیار خسروی بود.
صدور مجوز آلبوم بعدی امیر یگانه به نام “اوج” 4 سال به طول انجامید، و سرانجام در مرداد 1392 این آلبوم به “بی‌تابی” تغییر نام داد و مجوز گرفت و روانه بازار شد. آلبوم بی‌تابی شامل 10 ترک است. 9 ترک این آلبوم را سیاوش صدری و آهنگگ دهم آن به نام “حس” را زانیار خسروی تنظیم کرده است، ترانه‌سرایی و آهنگ‌سازی این آلبوم برعهده خود امیر یگانه است.