دایان

دایان

زندگی نامه دایان

دایان در تاریخ 5 فروردین 1367 در ساری، مرکز استان مازندران واقع در شمال ایران به‌‌ دنیا آمد.
دایان به‌‌ معنی‌ ایستادن، اسم ترکی‌ و هدیه از طرف مادرش به او می‌‌باشد. او تنها پسر خانواده و اولین فرزند است و تنها یک خواهر دارد. او علاقه‌ا‌ی به موسیقی‌ نداشت تا 10 سالگی که با موسیقی‌ راک و متال آشنا شد و عاشق متالیکا و پینک فلوید شد.
موسیقی‌ را با نوازندگی گیتار شروع کرد و به‌‌ ادبیات فارسی علاقه شدید داشت. در دوران راهنمایی‌ با دوستانش هم نوازی میکرد و گروه کوچکی تشکیل دادند و برای تئاتر موسیقی می‌ساختند. دایان آهنگ سازی و تنظیم را با تحقیق و مطالعه به صورت تجربی‌ یاد گرفت. دوست بزرگش ساسان تقوی در شکل گرفتن موسیقی او نقش به سزایی داشت.
متاسفانه بنا به دلایل شخصی‌ نتوانست به تهران برود و در رشته موسیقی تحصیلات آکادمیک داشته باشد او لیسانس مدیریت بازرگانی و لیسانس مدیریت بانکداری را در استان خودش گرفت و در ۲۲ سالگی هم زمان با دانشگاه کارمند موسسه مالی و اعتباری شد و ۲ سال کارمند ماند.
در تمام این سال‌ها علاقه شدیدی به موسیقی ایرانی‌ داشت و در خانه خود به تنظیم و آهنگ سازی و نوازندگی می‌‌پرداخت. از بانک استعفا داد و استودیو شخصی‌ خود را در ساری بنا کرد و به صورت جدی به موسیقی ادامه داد.
بعد از آشنایی با سعید اس‌-جی‌ و راهنمایی‌ گرفتن از او دایان به دوبی‌ رفت و با آهنگ سایلنت و ویدئویی که از طرف کمپانی “اما” در تولدش به او هدیه داده شده بود پا در فضای اینترنتی گذشت.
اولین حضور رسمی دایان در آلبوم “اما 2” با حضور هنرمندانی چون هیچکس، حصین، زد بازی، سامی بیگی، صادق، محمد بیباک، بهزاد لیتو و … با آهنگ از همین حرفا بود.
برای ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه‌اش، موسیقی در سال 1392 به ارمنستان مهاجرت کرد و در کنسروتوار دولتی ایروان به اسم کمیتاس مشغول به تحصیل می‌باشد.
ترانه، آهنگ، تنظیم، صدابرداری و نوازندگی تمام کارهایش به عهده خودش است و سعی‌ بر این دارد که بر اساس واقعیت‌های اطرافش به‌‌ فعالیت هنری‌اش ادامه دهد.