علی لهراسبی

علی لهراسبی

زندگی نامه علی لهراسبی

علی لهراسبی متولد 20 فروردین، یکی از خوانندگان محبوب، معروف و مشهور موسیقی پاپ ایران است.
او اولین فرزند خانواده شش نفری است. دارای مدرک کارشناسی الکترونیک از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج می باشد. وی بیشتر در زمینه تبلیغات و موسیقی فعال است و در حال حاضر مدیر پروژه یکی از شرکت های مطرح در حوزه تبلیغات است.
پیانو را نزد مهرداد تاج‌کریمی آموخت، سپس به فعالیت در عرصه آهنگسازی کودکان و نوجوانان پرداخت و در یک گروه کرال دانشجویی عضویت یافت. پس از مدتی فعالیت‌ها جسته‌گریخته در عرصهٔ موسیقی تصمیم می‌گیرد تا فعالیت‌هایش را به طور جدی پی بگیرد. در سال 1379 شماری از آثارش را برای سنجش به دست مسئولین وقت صداوسیما می‌دهد و اندکی بعد با موافقت آن‌ها برای همکاری روبرو می‌شود و اجرای تیراژ سریال «کلبه سپید» به عنوان اولین حرکت رسمی او در عرصه موسیقی پاپ امروزی رقم می‌خورد.
پس از آن حدود يكسال و نيم به فراگيري آواز كلاسيك نزد محمدرضا صادقي مشغول بود، در سال 1381 دومين تيتراژ را براي سريال درياييها به كارگرداني مسعود رسام خواند و آلبومي به همين نام نيز منتشر كرد، در سال 1383 تيتراژ برنامه روزانه صبح بخير ايران و در سال 1384 تيتراژ سريال پيله هاي پرواز را اجرا نمود و با اين تيتراژ و ترانه آشناي حس غريب به شهرت رسيد در سال 1385 آلبوم مثلث كه آلبومي متفاوت و بهتر از درياييها بود را روانه بازار كرد، سپس تيتراژ برنامه جنجالي عبور شيشه اي را با صداي او شنيديم كه مورد توجه بسياري قرار گرفت .
علي لهراسبي كنسرتهاي بسياري را در شهرهاي مختلف ايران اجرا نموده كه مورد استقبال زياد مردم بويژه جوانان قرار گرفته است.

آهنگ ها