دوستان قدیمی حمید عسکری پس از سال‌ها به کنسرت او آمدند

گزارش ۱۳۹۴/۱۱/۱۹ 99431 بازدید


دوستان قدیمی حمید عسکری پس از سال‌ها به کنسرت او آمدند

سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران در شامگاه هفتم بهمن میعادگاه زمستانی خالق سه‌گانه «کما» و دوستدارانش بود.حمید عسکری در این برنامه منتخبی از آثار قدیمی و جدید خود را اجرا کرد و شاید در سال جدید با دست‌‌پر باز هم در تهران روی صحنه برود.زیرا با توجه به موقعیت زمانی کنسرت‌ها این آخرین اجرای او در تهران در سال ۹۴ محسوب می‌شد و بهار ۹۵ باز هم شاهد حضور عسکری روی استیج پایتخت خواهیم بود. خبرهای اولیه از جدیدترین فعالیت‌های حمید عسکری حکایت از آن دارد که او این روزها کارهای تولید آلبوم جدیدش را پیگیری می‌کند. این روند فعلا توام با سکوت جلو می‌رود و عسکری در کنسرتش حرفی از آلبوم جدید به میان نیاورد.

حمید عسکری کنسرت را با قطعه «عشق تو» آغاز کرد و در ادامه گفت:«امشب حوصله صحبت ندارم و امشب می‌خواهم فقط برای شما بخوانم». او سپس قطعات «بیا دنبال من» و «اگه به تو نمیرسم» را اجرا کرد. یکی از نکات حائز اهمیت کنسرت هفت بهمن حمید عسکری نقش عمده قطعات قدیمی در کنداکتور اجرا بود. او دلیلی برای این موضوع عنوان نکرد اما این بار اولین بار از زمان انتشار آلبوم «خوشبختی» تا امروز بود که او این تعداد قطعات قدیمی‌اش را مجددا در تهران اجرا می‌کرد. قطعاتی که برخی از آنها پس از سال‌ها و حتی برای اولین بار در تهران شنیده می‌شد. «دلم گرفته»، «طعنه» و «سنگ غرور» از جمله این آثار بودند که در ادامه حمید عسکری آنها را خواند. او سپس سری به آخرین آلبوم خود یعنی «از عشق» زد و قطعه «ماه من» را اجرا کرد.

او پس از قطعات «باور» و «من کجای زندگیتیم» برای معرفی یکی از مهمانانش گفت: «یکی از ستاره‌های پاپ امشب مهمان من است. دوستی ما به قبل از آلبوم «کما ۱» باز می‌گردد و بهترین خاطرات من به همراه این برادر عزیزم است. چند شب قبل هم همدیگر را دیدیم و داشتیم فکر می‌کردیم که ما چقدر خاطرات مشترک داریم.» این خواننده در ادامه این توضیحات، «محمد علیزاده» را به حاضرین معرفی کرد. مهمان بعدی او هم «نریمان» بود که عسکری درباره این خواننده گفت:«سال ۸۲ خواننده نبودم و فقط کار آهنگسازی انجام می‌دادم. «پیام شمس» در آن زمان به من گفت خواننده خوش‌صدایی هست که در حال کار با او هستم و از طریق پیام با ایشان آشنا شدم و دوستی ما همچنان پابرجا است.» عسکری سپس بخش‌هایی از قطعه «نازنین نازنکن» را خواند.

خواننده خوشبختی درباره «شهاب اکبری» هم گفت:«۹۰ درصد خوانندگان مطرح، ۹۰ درصد آثار خوبشان را مدیون این تنظیم‌کننده هستند.» در ادامه سایر قطعات نظیر «گریه مرد»، «خنده و گریه»، «عزیز قصه‌هامی»، «ستاره»، «قسمت» و «خوشبختی» اجرا شد. همچنین «مسعود جهانی»، «امید جهان»، «مدوید لطیفی»، «رحمان»، «محسن یحی‌نژاد» و «ایمان خطیب» هم سایر مهمانان سانس دوم این کنسرت بودند. در سانس اول هم چهره‌هایی نظیر «رضایا»، «مسعود سعیدی» و «شهاب مظفری» به عنوان مهمان ویژه در سالن حضور داشتند. یکی از نکات درباره مهمانان هم حضور «پوریا حیدری» در ردیف یک سالن بود. این موزیسین طی سال‌های گذشته به عنوان نوازنده کیبورد و همخوان در اجراهای حمید عسکری حضور پیدا می‌کرد اما در این برنامه همکاران قدیم خود در ارکستر «کما» را تشویق می‌کرد.

مهمانان کنسرت چه نظری داشتند؟

محمد علیزاده درباره کنسرت حمید عسکری گفت:

کنسرت حمید عالی بود و ارکستر او خیلی خوب صدا می‌دهد. حمید یک نوازنده درامز دارد که بی‌نظیر است و از اجرای او لذت بردم. کنسرت حمید برای من مرور خاطرات بود زیرا زمانی که او سال‌ها قبل این قطعات را می‌ساخت در کنارش حضور داشتم. مردم از گوش دادن به قطعات حمید لذت می‌بردند و من از مرور خاطراتی که با آن قطعات داشتیم لذت می‌بردم. من سال‌ها قبل به کنسرت حمید آمده بودم و امشب که دوباره به کنسرت او آمدم برایم شب خوبی بود.

نریمان یکی دیگر از مهمانانی بود که درباره این اجرا گفت:

کنسرت حمید هم دقیقا همانند خودش دوست‌داشتنی و لذت‌بخش بود. من یک بار دیگر هم در اجرای حمید حاضر شده بودم. زمانی که من در لس‌آنجلس بودم او هم در آن شهر کنسرت داشت و از من دعوت کرد و در آن برنامه حضور پیدا کردم. آن زمان مرحوم نیما وارسته هم در کنار حمید حضور داشت و امشب که برنامه را دیدم جای نیما خالی بود. به نظر من حمید عسکری هر روز بهتر از قبل است و کنترل و مدیریت خوبی روی استیج داشت و خودش هم به نظر من هر روز در حال پیشرفت است.

او در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد باز هم با این خواننده همکاری داشته باشید گفت:

این یک سورپرایز است و نکات جذابی برای شما داریم. البته یک کار خوب از قدیم با هم داریم و ارتباط ما ادامه دارد. حمید دوست قدیمی من است و به او افتخار می‌کنم.

شهاب اکبری هم نظر خود درباره کنسرت حمید را اینگونه بیان کرد:

ارتباط من و حمید عسکری از تنظیم قطعه و آلبوم گذشته و او همانند برادر من است. همیشه کنسرت‌های حمید را دوست داشتم و اجرای امشب او خیلی خوب بود. حمید خواننده‌‌ای مجرب روی صحنه است و به خوبی می‌تواند سالن و استیج را مدیریت کند. اینکه می‌بینم مردم قطعاتی که ما با هم کار کرده‌ایم را دوست دارند و زمزمه می‌کنند برایم جذاب است و انرژی می‌گیرم. ارکستر حمید هم در این برنامه تغییراتی داشت اما پایه‌های اصلی ارکستر سازهایی نظیر درامز و گیتار بیس هستند که نوازنده‌های آنها از سال‌ها قبل در کنار او حضور دارند. اعضای جدید و قدیم ارکستر به خوبی با همدیگر هماهنگ شده بودند و توانستند حضور موفقی روی صحنه داشته باشند.

منصور جنید (کیبورد۱)، مهدی قاسمی (گیتار بیس)، فرهاد بهبهانی (گیتار نایلون)، محمدعلی نصری (گیتار الکتریک)، علی شمس‌آبادی (ساکسفون)، اشکان پویانیان (کیبورد۲) و امین قمی‌نژاد (درامز و سرپرست ارکستر) اعضای ارکستر کما در این برنامه بودند.

دیدگاه کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *